هشدار آلودگی هوا برای همه سنین از دوشنبه

نسیم آنلاین شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۷
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از صبح دوشنبه ۲۰ آبان ماه، پایداری هوا موجب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار، برای همه گروه ها د ر استان های تهران، البرز، مرکزی و قزوین می شود.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور با اشاره به پایداری هوا در نیمه شمالی کشور، اظهار داشت: از صبح دوشنبه 20 آبان ماه، پایداری هوا موجب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار برای همه گروه ها د ر استان های تهران، البرز، مرکزی و قزوین می شود. 
وی با اشاره به اینکه این شرایط تا روز سه شنبه 21 آبان ماه ادامه دارد، اظهار داشت: توصیه می شود از تردد و توقف کودکان، بیماری های تنفسی و قلبی و افراد مسن در سطح شهر جلوگیری شود.
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در جزایر شرق خلیج فارس، هرمزگان و جنوب کرمان بارش ها شدت دارد و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. 
ضیائیان افزود: فردا در جنوب فارس و جنوب بوشهر همچنین برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. 
وی اظهار کرد: بعدازظهر فردا و روز دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد خواهیم داشت و از سه شنبه تا پایان هفته در نیمه جنوبی کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود. 
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:  در هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور هوای سرد ماندگار است، کمینه دما در منطقه میانه حدود صفر تا 2 درجه و در سراب منفی یک درجه تا منفی 3 درجه خواهد بود، همچنین در این مناطق، بعدازظهر پنج شنبه و جمعه افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود. 
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران طی چهار روز آینده صاف همراه با غبار محلی پیش بینی می شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 18 و 9 درجه خواهد بود.
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه زیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار