گوشی های سری گلکسی نوت 10 تاییدیه وای فای 6 را دریافت کردند

آی تی رسان چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲

همانطور که می دانید، Wi-Fi Alliance سازمانی است که استانداردهای صنعت وای فای را تنظیم می کند و همچنین به دستگاه های مجهز به وای فای تاییدیه استاندارد می دهد. تقریبا یک سال پیش این سازمان تصمیم گرفت تا نحوه نامگذاری نسل های آینده وای فای را ساده تر کند. برای مثال، جدیدترین نسل شبکه لوکال بی سیم، حالا به جای وای فای 802.11ax، با عنوان وای فای 6 شناخته می شود. دو نسل قبلی نیز به وای فای 5 (تکنولوژی 802.11ac) و وای فای 4 (فناوری 802.11n) تغییر نام پیدا کرده اند. نامگذاری های جدید، کار را برای مشتریان راحت تر کرده تا بدانند وای فای 6، نسخه بهبودیافته وای فای 5 است.
سامسونگ روز دوشنبه اعلان کرد که گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس ، اولین دستگاه هایی هستند که تاییدیه وای فای 6 را از Wi-Fi Alliance دریافت کرده اند. تکنولوژی مذکور، بر روی باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کند و دارای ظرفیت انتقال بیشتری است. وای فای 6 به کاربران اجازه خواهد داد تا در منزل خود به طور همزمان، ویدیوهای اچ دی تماشا کنند، وسایل هوشمند خانه را مدیریت نمایند و از دستگاه های مختلف مجهز به این فناوری استفاده کنند. جدیدترین نسل وای فای، همچنین اتصال اینترنت را در مکان های شلوغ بهبود خواهد بخشید و اموری مانند مراقبت از سلامتی و یادگیری اینترنتی را سهل و آسان خواهد کرد.
Edgar Figueroa رییس و مدیر اجرایی Wi-Fi Alliance می گوید، تاییدیه وای فای 6 نشان دهنده شروع عصر جدیدی در عرصه وای فای است. این تکنولوژی که بر روی مشخصه های اصلی وای فای بنا شده، عملکرد بهتری را در هر محیطی برای کاربران فراهم خواهد ساخت و ظرفیت شبکه بالاتری را برای ارایه دهندگان سرویس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار