اعتمادآنلاین| عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس، در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: تصمیمی که در مورد برگرداندن قانون مدیریت خدمات کشوری گرفتید، توهین به بازنشستگان، کارکنان دستگاه های مختلف و نمایندگان مجلس است. ماه ها وقت گذاشته ایم تا این قانون به نتیجه رسیده است. این قانون بستر حل مشکلات نظام اداری و بازنشستگان است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس افزود: معنایی ندارد که در یک اداره که سه نفر کار مشابهی انجام می دهند به سه شکل حقوق بگیرند. دربان وزارت نفت با دربان وزارت آموزش و پرورش چه فرقی دارد؟ دکترای وزارت علوم با دکترای وزارت آموزش و پرورش چه فرقی دارد؟ چرا اینقدر تبعیض و بی عدالتی در سیستم مشاهده می شود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «هیچ آمار درستی از نیروهای انسانی در اختیار دولت نیست» گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری یک جراحی بزرگ در نظام اداری است. برگرداندن این لایحه یعنی مخالفت با سالم سازی دستگاه های اجرایی. رئیس مجلس با این اقدام موافقت نکند.
عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، که اداره جلسه مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر عباس گودرزی گفت: این لایحه به طور آزمایشی اجرا شده است. 10 سال نیز از زمان آزمایش آن گذشته است. اگر این قانون بازگردانده شود ما دیگر قانون خدمات کشوری نخواهیم داشت. لذا باید این موضوع را در هیات رئیسه مطرح کنیم زیرا اگر دولت این قانون را پس بگیرد دیگر امکان پرداخت حقوق نداریم. در هیات رئیسه این بحث مهم را مطرح می کنیم و نتیجه را خدمت نمایندگان خواهیم گفت.
منبع: ایسنا

سرخط اخبار