دشت هویج بدون هویج!

مجله دلتا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰

سفر به دشت هویجی که هویج ندارد یکی از بهترین تصمیمات شما در این تابستان است.
دشت هویج یکی از جاهای دیدنی تهران است. تصور نکنید با سفر به این منطقه قرار است وارد مزرعه هویج بشوید و هویج های نارنجی را نوش جان کنید. دشت هویج، دشتی بدون حتی یک عدد هویج است! با این حال یکی از محبوب ترین ییلاق ها و جاهای دیدنی تهران به شمار می رود. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم به دشت هویج سفر کنیم و زیبایی های آن را ببینیم.
دشت هویج کجاست؟
جایی در شمال تهران. بهترین راه رفتن به آنجا این است که به شمال شرق تهران بروید و از طریق جاده ی لواسان به دوراهی لشگرک برسید. سپس جاده را به سمت شرق ادامه دهید . به لواسان که رسیدید، باز هم به سمت شرق برانید. بعد از طی کردن حدود ۱۰ کیلومتر به روستای اَفجه می رسید. پس از افجه یک دو راهی وجود دارد. متاسفانه باید مسیر خاکی را ادامه دهید. البته نگران نباشید. مسافت کوتاهی است. ماشین تان را همان جا پارک کنید. شما به دشت هویج رسیده اید. بقیه مسیر را باید پیاده طی کنید. البته از اتوبان ارتش در شمال تهران و جاده سوهانک هم می توانید به دشت هویج برسید.
چرا هویج؟
دشت هویج، هویج ندارد. دنبال هویج نباشید و سودای آب هویج تازه را از سرتان بیرون کنید. درباره اینکه چرا به این ییلاق، دشت هویج می گویند، چند دلیل آورده شده. بعضی ها می گویند مردم بومی منطقه از دیرباز تا همین چند ده سال قبل، سالیان درازی در آن حوالی هویج می کاشتند و از این طریق زندگی می کردند. با توجه به اینکه تقاضا برای خرید هویج آن هم در گذشته چندان زیاد نبوده، شاید این دلیل درستی برای نامیدن دشت هویج به این نام نیست.
چشم انداز ...

سرخط اخبار