وقت نیوز - استاندار آذربان شرقی امروز پنج شنبه در کنفرانس تصویری با حسن روحانی رییس جمهوری ایشان را درجریان تازه ترین اقدامات و وضعیت کرونا در استان قرار داد .

به گزارش وقت نیوز ، محمدرضا پورمحمدی گفت : همه امکانات و ظرفیت های استان برای کنترل و مهاراین بیماری به کار گرفته شده و اکثریت جامعه محلی با درک شرایط حساس همکاری خوبی با مدیریت استان دارند.
وی به رییس جمهور گزارش داد : با تدابیر محلی و اعمال محدودیت ها تردد در جاده های استان بیش از 63 در صد کاهش یافته و همه پارک ها ، بازار و اماکن تجازی و فروشگاه ها به جز فروشگاه های عرضه کننده مواد غذایی و خدماتی تعطیل شده اند.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد : تاکنون یک هزار و 84 نفر در استان به ویروس کووید 19 مبتلا شده و 105 نفر از آن ها جان باخته اند.
پورمحمدی اضافه کرد از29 اسفند 98 الی سوم فروردین ماه 99 دوره نخست پیک کرونا در استان بوده و امیدواریم با همکاری مردم و اجرای دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا این بیماری را بدون گرفتاری پیک دوم شکست دهیم .
وی با اشاره به امکانات بیمارستانی و ظرفیت های محلی خبر داد که علاوه بر بیمارستان های موجود یک باب بیمارستان پنچ هزار و 200 تخت خوابی برای پذیرش بیماران کرونایی در صورت افزایش آن ها آماده شده است .
وی گفت : تاکنون 620 تخت بیمارستانی توسط بیماران کرونایی در استان اشغال شده و سه باب بیمارستان ذخیره هم در نظر گرفته شده است.
پورمحمدی، از تجهیز کامل تخت های بیمارستانی مورد نیاز در بخش های ICU خبر داد و افزود: به برکت اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم در استان و تلاش شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هیچ مشکلی در ارتباط با امکانات و تجهیزات درمانی نداریم.
وی در باره موفقیت اجرای طرح غربالگری در استان گزارش داد و گفت : در اجرای این طرح تاکنون بیش از 53 درصد جمعیت استان نسبت به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار