تفسیر اجمالی آیه ۱۶۹ سوره آل عمران و همچنین تفسیر اهل بیت (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.

به گزارش خبرنگار ، قرآن کریم مشتمل بر معانی دقیق، تعالیم و حکمت هایی والا درباره حقیقت خلقت و اسرار هستی است که عمده مردم در عصر رسالت از درک آن ناتوان بودند. از این رو پیامبر اکرم (ص) و پس از ایشان مفسران به تبیین و شرح جزئیات آیات قرآن کریم می پرداختند. ما نیز با هدف آشنایی بیشتر با آیات الهی، هر روز به چند آیه از کلام الله با استناد به تفاسیر معتبر مفسران قرآن کریم می پردازیم.
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند، بلکه زنده اند (به حیات ابدی و) در نزد خدا متنعّم خواهند بود.
فایل صوتی تلاوت آیه ۱۶۹ سوره آل عمران
هنگامی که علی ّبن الحسین (ع) و حرم او نزد یزید که لعنت خدا بر او باد آمدند پس زینب دخترعلیّ بن ابی طالب (ع) برخاست و فرمودند: «خدایا! حقّ ما را بگیر و از ظلم کنندگان بر ما انتقام بگیر و غضب خود را وارد کن بر کسی که خون ما را ریخت و حقّ ما را کم کرد و حمایت کننده های ما را کشت و پرده ی عفت ما را پاره کرد. ای یزید! و سرانجام آن کارت را که نمی بایست انجام دهی انجام دادی و جز پوست خود را نتافتی و جز گوشت خود را نبریدی و به زودی به خاطر آنچه از ذرّیّه ی رسول خدا (ص) به عهده گرفتی و حرمت او را شکستی و خون فرزندان و خویشان او را ریختی نزد رسول خدا (ص) می آیی.
زمانی که خداوند به وسیله او آن ها را دور هم جمع می کند و به وسیله ی او امور آن ها را سامان می بخشد و از ظلم کنندگان بر آن ها انتقام می گیرد و حقّ آن ها را از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار