در پی یک اشتباه پزشکی در بیمارستانی در مرکز استان ایلام گواهی فوت نوزاد آبدانانی صادر و به سردخانه منتقل داده می شود که غسال متوجه ضربان ضعیف نوزاد مرده شده و شروع به عملیات احیا می کند.

به گزارش فارس، در پی یک اشتباه پزشکی در بیمارستانی در ایلام، گواهی فوت نوزاد آبدانانی صادر و به سردخانه منتقل می شود.
پس از انتقال از سردخانه به محل دفن در آبدانان با فاصله حدود ۱۷۵ کیلومتر، غسال متوجه ضربان ضعیف نوزاد می شود و شروع به عملیات احیا می کند که منجر به زنده شدن نوزاد می شود.
جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در کارگروه رسانه ای در این خصوص گفت: از صحت و سقم این خبر اطلاع دقیقی ندارم اما با توجه به اینکه نوزاد دارای نارسایی مادرزادی است، از هم استانی های عزیز درخواست دارم که شماره خانواده نوزاد را به منظور ارائه خدمات و جراحی رایگان بر روی نوزاد، در اختیار ما قرار دهند.
وی افزود: امیدوارم با پیدا کردن خانواده نوزاد بتوانیم با انجام جراحی بر روی نوزاد مذکور، بتوان بدون نارسایی مادرزادی و هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه دهد؛ موضوع در دست بررسی خواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ارائه خدمات رایگان به نوزادان دارای نارسایی مادرزادی با استفاده از موسسه محکم که از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی حمایت می کند و دفتر آن در استان ایلام است، انجام می شود.
وی ادامه داد: من به عنوان نماینده این دفتر فعالیت می کنم؛ از شهروندان خواهشمندم در صورت مشاهده نوزاد با ناهنجاری مادرزادی به این دفتر معرفی تا جراحی های رایگان آن هم توسط جراح های خبره انجام شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار