انتقاد استاندار از آشفتگی توزیع آرد در خراسان شمالی

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی از آشفتگی توزیع آرد در شهرستان های این استان انتقاد کرد و خواستار تشکیل کمیته ای برای ساماندهی این وضعیت شد.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست کارگروه آرد و نان استان اظهار داشت: آرد توزیعی استان در مردادماه امسال به نسبت مردادماه پارسال ۱۹.۲ درصد افزایش یافته و البته میزان این افزایش در برخی شهرستان ها جای تامل دارد.
وی تصریح کرد: در این ماه میزان توزیع آرد در شهرستان جاجرم ۶۰ درصد افزایش داشته و این افزایش در شیروان ۲۸ درصد، مانه و سملقان ۲۲ درصد، گرمه ۳۶ درصد و بجنورد ۱۸ درصد بوده است که این ارقام نشانه بی نظمی و غیرقابل دفاع است.
وی افزود: ضروری است کمیته ای تشکیل شود و میزان مصرف آرد در بخش های مختلف روستایی، عشایری، شهری، صنعت و صنوف را بررسی کند تا بتوانیم برای تامین و توزیع آن برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد که باید در یک هفته سرانه آرد مصرفی استان تهیه و ارائه شود.
باید به اتحادیه ها اختیارات بیشتری داد
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در باره گلایه از تفویض اختیارات اتحادیه ها به کارگروه ها، گفت: اختیارات اتحادیه ها باید افزایش یابد، باید کار را از بدنه دولت بیرون برده و اختیارات بیشتری به اتحادیه ها واگذار کرد.
شجاعی با تاکید بر اینکه باید مشکل از ریشه حل شود، گفت: برای جلوگیری از تخلفات، باید زمینه های تخلف از بین برود وگرنه با صرف نظارت و برخورد نمی توان مشکل را حل کرد.
سهمیه آرد نانوایی ها باید فصلی شود
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی هم درباره کاهش سهم آرد نانوایان متخلف گفت: کاهش این سهم در نهایت به ضرر مردم است و در حقیقت مصرف کننده تنبیه شده است.
سیدجواد سیدالموسوی اظهار داشت: با توجه به اینکه میزان مصرف آرد در فصول مختلف سال متغیر است، پیشنهاد می شود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار