دیوان عالی آمریکا مجوز اعمال محدودیت بیشتر بر پناهجویان را صادر کرد

فارس نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۴
دیوان عالی آمریکا به دولت این کشور اجازه داده محدودیت هایی را در خصوص پناهجویان اعمال کند که بسیاری از پناهجویان آمریکای لاتین را از کسب پناهندگی در آمریکا منع می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سیاست های دولت «دونالد ترامپ» علیه پناهندگان، با رای دیوان عالی آمریکا که بامداد پنج شنبه به وقت تهران اعلام شد، یک گام به جلو نهاد. سی ان ان این رای دیوان عالی را که به دولت آمریکا اجازه می دهد درحالی که هنوز رسیدگی های حقوقی ادامه دارند، محدودیت های جدید را اعمال کند، یک پیروزی برای دولت ترامپ خوانده است.
بر اساس محدودیت های جدید، هر پناهجویی که از کشور ثالث عبور کرده و به آمریکا آمده باشد، ار در کشور ثالث برای پناهندگی تقاضا نداده باشد، نمی تواند پناهندگی آمریکا را کسب کند.
به این ترتیب، بسیاری از شهروندان آمریکای جنوبی که به قصد پناهندگی در آمریکا از مکزیک عبور می کنند، دیگر واجد شرایط پناهندگی در ایالات متحده نخواهند بود.
مرز مکزیک، یکی از اصلی ترین گذرگاه هایی است که پناهندگان اهل آمریکای لاتین برای ورود به آمریکا از آن استفاده می کنند. دونالد ترامپ، بر وعده انتخاباتی خود مبنی بر بنای یک دیوار در این ناحیه تاکید دارد، وعده ای که اخیرا به اختلافات گسترده میان دولت او و مجلس نمایندگان عمدتا دموکرات آمریکا انجامید.
ترامپ که پایگاه رایش بیشتر در بین سفیدپوستان آمریکایی است، تلاش دارد تا از ورود بیشتر لاتین تبارها به این کشور ممانعت کند.
اقدامات ترامپ علیه پناهجویان انتقادات وسیعی را در آمریکا از پی داشته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار