اعتمادآنلاین| توضیح وزیر آموزش وپرورش درباره کیک های آلوده، اعلام محکومیت نجفی و اظهارنظر استراماچونی درباره ادامه کار با تیم استقلال از جمله مهم ترین اخبار امروز بود.
توضیح وزیر آموزش وپرورش درباره کیک های آلوده
توضیح وزیر آموزش وپرورش درباره کیک های آلوده به قرص؛ کیک های مشکوک و آلوده لزوماً در مدرسه یافت نشده است، وزیر آموزش و پروش همچنین تاکید کرده بررسی ها نشان می دهد این کار در فرآیند تولید اتفاق نیفتاده بود، بوفه های مدارس از مراکز رسمی خرید کنند و مسئولان امنیتی در صدد پیدا کردن عوامل این کار هستند.
علاوه بر این «حریرچی»، معاون کل وزارت بهداشت، نیز گفته کیک های آلوده در زنجیره رسمی هیچ کارخانه ای مشاهده نشده و ردپای آنها در یکی از کشور های همسایه دیده شده است، فعلا هیچ اثری از قرص های خاص مانند قرص برنج در درون این کیک ها مشاهده نشده است.
همچنین روز شنبه جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برای بررسی بیشتر ابعاد توزیع کیک های مشکوک برگزار شد.
در همین رابطه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی استان کهکیلویه و بویر احمد عنوان کرد کیک های آلوده به قرص شناسایی شده برای انجام آزمایش و بررسی بیشتر به یاسوج مرکز استان ارسال شده اند که بعد از انجام مقدمات لازم موضوع اطلاع رسانی می شود.
اعلام محکومیت نجفی
▫️محکومیت «نجفی» اعلام شد: حبس 7 سال و 8 ماهه در انتظار شهردار اسبق تهران. وکیل محمدعلی نجفی گفته رای دادگاهبه ما ابلاغ شد. 6 سال و نیم حبس برای قتل عمد و یک سال و 3 ماه حبس برای نگهداری سلاح غیرمجاز برای موکلم محمدعلی نجفی صادر شده است. ما به این رای اعتراض خواهیم کرد و به دیوان عالی فرجام خواهی می کنیم.
...

سرخط اخبار