یکی از موثر ترین راهکارها برای درمان انواع بیماری ها به خصوص بهبود پا درد استفاده از کرسی است.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، همه ما به خوبی می دانیم که درگذشته اهالی اکثر روستا های کشور برای گرم کردن خانه هایشان از کرسی استفاده می کردند و وقتی اسم کرسی می آید طعم دلنشین چای خوش رنگ مادر بزرگ هیچ وقت از یادمان نمی رود. امروزه با ایجاد یک زندگی مدرن و لوکس در سطح شهر لذت داشتن کرسی در خانه های ایرانی از بین رفته است.
کرسی یکی از ابزار قدیمی برای گرم کردن منازل است که حتی با تغییر زمان هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد و در بسیاری از منازل شهر ها و روستا ها از کرسی به عنوان وسیله گرمایشی استفاده می شود. گذشته از این ها کرسی فواید دیگری دارد که می تواند روند بهبود بیماری ها را سریع تر کند یا با بروز آن ها مقابله کند. به همین منظور در ادامه این گزارش به بیان فواید استفاده از کرسی پرداخته ایم.
به گفته اکثر متخصصان استفاده از کرسی در بهبود عملکرد بدن و درمان بیماری های ناشی از سردی بدن بسیار موثر است. از نظر همه محققان طب سنتی گرم نگاه داشتن اعضای بدن مخصوصا نواحی کمر و پشت در زمستان بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن در گرمای کرسی باعث انتقال حرارت لازم به اعضای بدن انسان می شود و از ایجاد مشکلات و معضلات ناشی از سرما پیشگیری می کند. گرمای حاصل از کرسی حتی به نقاط دور دست بدن خواهد رسید و آن ها را از گزند سرما محافظت خواهد کرد.
قرار گرفتن اعضای بدن مخصوصا کف دست ها و پا ها در کرسی باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارشی می شود و تاثیر زیادی در سلامت اعضای داخلی بدن دارد. از دیگر فواید استفاده از کرسی می توان به کاهش درد های مزمن مفصلی، بهبود درد زانو، بهبود درد کمر، تعادل گردش خون در اطراف و مرکز بدن اشاره ...

سرخط اخبار