آیت الله ابوالقاسم علیدوست در یادداشتی با موضوع «دفاع موجه از تراث» به سخنان فردی به نام سیدکمال حیدری که با موضوع "چالش های پیش روی دین و مدرنیته در مواجه با ویروس کرونا" مطالبی را مطرح کرده است پاسخ داد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علیدوست، متن کامل یادداشت به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
تقریباً از تیرماه ۱۳۹۲ تا کنون کلیپ های متعددی از آقای سید کمال حیدری منتشر می شود. شاید اولین موردی بود که ایشان در تلویزیون الکوثر در رمضان ۱۴۳۴ مسئله ای را مطرح کرد که در واقع مسیر جدیدی از تفکر و رفتار وی را نشان می داد. مطابق آنچه در رسانه ها هست؛ ایشان در آن برنامه بیان کرد که بسیاری از میراث روایی شیعه از کعب الاحبارها، یهودیان، نصرانی ها و مجوسی ها به ما رسیده است و شاید آخرین موردی که از وی منتشر شد و خود ما هم دیدیم اواخر تیرماه امسال بود که تحت عنوان "چالش های پیش روی دین و مدرنیته در مواجه با ویروس کرونا" مطالبی را بیان کرد.
این کلیپ ها چند ویژگی دارند:( ویژگی که عرض می کنم منظورم شمارش ویژگی های ارزشی نیست یعنی نمی خواهم هنجارشناسانه بحث و ارزیابی کنم. بلکه مقصودم هستی شناسانه و بیان واقعیت هایی است که وجود دارد) اولاً کلیپ های ایشان در شبکه های اجتماعی داخل و خارج حتی شبکه ای مثل شبکه کلمه از وهابیت دست به دست می شود. بارها شده از دوستانی که نه دانشگاهی اند و نه حوزوی ولی کلیپ های ایشان را گوش کرده اند .
ویژگی دوم این است که ایشان به ساحت های مختلفی ورود کرده است : فقه، اعتقادات، معارف، مسائل کلان و بنیادین و حتی مسائل ریز مثلا آیا ملاقات با امام زمان در عصر غیبت ممکن است؟ یا مطلبی که جناب شیخ مفید در مورد جناب صدوق بیان کرده است؟ تا بحث هایی کلان تر و عام تر و ویژگی سوم که در همه کلیپ ها دیده می شود در واقع نقد قرائتی از دین است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار