یک وکیل دادگستری گفت: به جای اینکه همیشه به دنبال برخورد قانونی و مجازات باشیم باید فرهنگ جامعه را درست کنیم تا مردم به این مرحله برسند که اگر کسی کاری خلاف فرهنگ عمومی انجام داد، خودش خجالت بکشد و دیگر جرات نکند که مسائل بهداشت عمومی و سلامت مردم را زیر پا بگذارد.

عباس برزگر در گفت وگو با ایسنا در رابطه با اهمیت در خانه ماندن شهروندان در خانه هایشان و تاثیر آن بر شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در این خصوص به یک اصل مسلم اخلاقی و دینی که در فرهنگ ائمه (ع) و در دین اسلام داریم برمی گردیم که حدیث معروف "النظافه من الایمان" است و پاکیزگی و رعایت بهداشت را از ایمان دانسته و اهمیت این موضوع را می رساند.
وی گفت: در آموزه های دینی مان توصیه شده که قبل از خوردن غذا دست هایمان را بشوییم و این تاکیدات نشان دهنده اهمیت دادن دین اسلام به مسایل بهداشتی و نظافت است.
این وکیل دادگستری با بیان اینکه "در شرایط فعلی مهمترین مساله اصلاح فرهنگ جامعه است" تصریح کرد: فرهنگ جامعه باید به سمتی حرکت کند که وقتی مسئولان کشور و مسئولان بهداشت و سلامت جامعه توصیه هایی می کنند واجب باشد که به آن عمل شود. ما در اسلام این مساله را داریم که حفظ جان از واجبات است، انسان اگر جانش را به خطر بیاندازد بزرگترین گناه را مرتکب شده است، بنابراین هم حفظ جان خود انسان و هم حفظ جان دیگران مهم است و اگر کسی رعایت نکند و باعث شود که جان انسان های دیگر به خطر بیفتد این مساله مسئولیت دنیوی، اخروی و شرعی دارد.
برزگر اضافه کرد: عدم رعایت این مسایل نوعی تجاوز به حق الناس است، بنابراین رعایت توصیه های بهداشتی نه تنها لازم است بلکه واجب بوده و بهترین کار هم این است که اگر کسی کار ضروری ندارد در شرایط فعلی در منزل بماند.
وی گفت: قطعا هر کسی در خانه خود راحت تر می تواند سلامتی و بهداشت را رعایت کند چون ممکن است در بیرون و جامعه افرادی باشند که مسائل را رعایت نکنند، ولی اگر همه این مسایل را رعایت کنیم ان شاءالله موضوع حل خواهد شد و از این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار