همدان - رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده است، گفت: اجرای خوب قوانین مانع بزرگی برای جلوگیری از اعمال نفوذ در پرونده های قاچاق کالا است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا عدالتخواه ظهر پنج شنبه در مراسم معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با اشاره به اینکه وضعیت کنونی بازار و اقتصاد کشور ناشی از تحریم ها و سوءمدیریت ها گفت: با این وجود برای برون رفت از این مشکلات، عمل به منویات رهبری به ویژه در سال جاری که با عنوان «جهش تولید» نامگذاری شده اهمیت بالایی دارد.
وی حل مشکلات و ایجاد ثبات اقتصادی را در گرو عمل به منویات رهبری در این حوزه دانست و اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی با اقدامات و برنامه های پیشگیرانه می تواند از تخلف در صنوف مختلف جلوگیری کند و این گونه می توان انتظار داشت که نتیجه کارها و برنامه ها برای مردم ملموس باشد.
رئیس کل دادگستری همدان افزود: خطرات جدیدی مانع تولید، تجارت و اشتغال شده و این حوزه را تهدید می کند و حتی مانع رشد تولیدات داخلی می شود که آن پدیده شوم قاچاق کالا است.
عدالتخواه عنوان کرد: برخی افراد سودجو با هدف اعمال نفوذ در پرونده های قاچاق کالا، با عناوین فریب دهنده ای همچون تأمین نیاز مردم و جامعه، کالای قاچاق خود را قاچاق ندانسته و عمل خلافشان را توجیه می کنند.
منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده است
وی عنوان کرد: در اینجا باید فعالان عرصه تعزیرات حکومتی و قضاتی که آنان را همراهی می کنند از نفوذ افراد سودجو در هر سطحی به پرونده های مرتبط با قاچاق کالا جلوگیری کنند.
رئیس کل دادگستری همدان اظهار کرد: متأسفانه در زمینه قاچاق کالا گاهی پیش آمده که منافع برخی از مسئولان هم با آن گره خورده و بر این مشکل دامن می زنند، با این حال مبارزه با قاچاق کالا هرچند که هزینه هایی به دنبال دارد، اما شدت گرفته است.
عدالتخواه ادامه داد: ...

سرخط اخبار