پلیس قبرس اعلام کرد خودروی ون متعلق به یک صهیونیست را که مجهز به سیستم نظارت پیچیده بوده، توقیف کرده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین ، پلیس قبرس اعلام کرد خودروی ون متعلق به یک صهیونیست را که مجهز به یک سیستم نظارت پیچیده بوده توقیف کرده است. به گفته پلیس این خودرو قادر به جاسوسی از تأسیسات مخابراتی است.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، بعد از آنکه حزب کمونیست قبرس از دولت پرسیده بود قصد دارد پس از انتشار یک ویدئو در ماه سپتامبر توسط مجله آمریکایی فوربز چه اقدامی کند، پلیس تحقیقاتی را آغاز کرد.
در این ویدئو دیده می شود که مالک یک خودرو که افسر سابق سرویس های اطلاعاتی اسراییل است خودرویی را معرفی می کند. این شخص تال دیلیان نام دارد و هدایت یک شرکت را در قبرس در دست داشت.
رییس پلیس قبرس به یک رادیوی محلی گفت وی توضیحاتی داده ولی پلیس همچنان از او بازجویی خواهد کرد. بنابر بیانیه پلیس قبرس که روز شنبه منتشر شد، پلیس اقدام به بازرسی از دفتر شرکت مذکور در شهر ساحلی لارناکا نمود و مدارکی نیز به دست آورد.
در این بیانیه آمده است: «به دنبال بازرسی اولیه مشخص شد که خودروی مذکور دارای تجهیزات الکترونیکی است. مدارک دیگری نیز به دست آمد و به همین دلایل خودرو توقیف شد».
مجله فوربز گفته که تجهیزات این خودرو که ۹ میلیون دلار ارزش دارند می توانند دستگاه های الکترونیکی را تا شعاع ۵۰۰ متر تحت نظر داشته باشند و از تلفن ها جاسوسی و مکالمات تلفنی را شنود کنند.
سخنگوی پلیس اسرائیل مدعی شده که پلیس قبرس همتای صهیونیست خود را در جریان این پرونده نگذاشته است. وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز حاضر نشد توضیحی در این باره بدهد.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار