شمارش معکوس حذف یارانه ثروتمندان شروع شد

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
چهارم اسفند سال 97، بهارستان نشین ها در صحن علنی مجلس دولت را موظف به شناسایی و حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یاران بگیران کردند.

به نظر می رسد یارانه ۳ دهک بالای درآمدی تا مهرماه حذف خواهد شد و شمارش معکوس برای حذف یارانه 45500 تومانی ثروتمندان آغازشده است. البته که از همان زمانی که یارانه ها هدفمند شد، بحث شناسایی پردرآمدها همیشه مسئله بوده است و حالا باید دید دولت بالاخره موفق به این کار می شود یا خیر.
 چهارم اسفند سال 97، بهارستان نشین ها در صحن علنی مجلس دولت را موظف به شناسایی و حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یاران بگیران کردند. آن ها در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با جزء (1) بند الف تبصره 14 ماده واحده این لایحه موافقت کردند که بر اساس آن دولت موظف است با استفاده از کلیه بانک های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف 3 دهک بالای درآمدی از یارانه بگیران اقدام کند.
طبق گزارش ها، هیئت وزیران در جلسه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه وبودجه کشور (با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و به استناد بند (ب) تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، آیین نامه اجرایی این تبصره را باهدف تعیین منابع و مصارف یارانه تصویب کرده است. بر اساس این آیین نامه، دولت موظف است با استفاده از تمامی بانک های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند. همچنین یارانه آرد صنف و صنعت، حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می یابد.
ماده ۶ این آئین نامه هم می گوید: «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هدفمندسازی یارانه ها و وزارت کشور (استانداران) طی دستورالعملی که ظرف یک ...

سرخط اخبار