واکنش ها به برخوردهای دوگانه BBC در حوادث تروریستی

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۰
کاربران و چهره های زیادی در فضای مجازی به برخورد دوگانه بی بی سی فارسی در حوادث تروریستی واکنش نشان دادند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، درپی حمله امروز تروریست های مسلح به نمازگزاران جمعه در دو مسجد در نیوزلند، حداقل ۵۰ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر مجروح شدند.
اما بی بی سی فارسی برای انتشار این خبر تیتر «تلفات قابل توجه در حمله به دو مسجد» را انتخاب کرد؛ تیتری که واکنش های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت.
بی بی سی فارسی اواخر تابستان امسال نیز درپی حادثه تروریستی اهواز، از به کاربردن واژه «تروریستی» امتناع کرده بود که همان زمان هم با واکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو شده بود.
عدم استفاده از واژه تروریستی در حادثه نیوزلند که آن را می توان سیاه ترین روز نیوزلند نامید، از سوی این رسانه انگلیسی موج دیگری از واکنش ها را درپی داشت که در ادامه تعدادی از آن ها می آید:
* مسعود ده نمکی، کارگردان کشورمان با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام خود نوشت: از نظر بی بی سی و نوچه هایش؛ وقتی دو نفر در انگلیس زخمی می شوند حمله تروریستی است؛ اما وقتی ۵۰ نفر مسلمان می میرند.

* حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس هم نوشت: مدیران ارشد BBC فارسی چقدر برای تروریستی نخواندن حملات داعش و تجزیه طلبان در ایران توجیهات آوردند.اما از نظر BBC فارسی فقط یک معیار برای تروریستی بودن حملات وجود دارد و آن حملاتی است که علیه انگلیس صورت گیرند.لذا چاقو کشی در لندن تروریستی است، اما قتل عام در نیوزیلند فقط حمله است.»

* علی علیزاده کارشناس ساکن لندن هم یادداشتی را تحت عنوان «همه ما تلف شدنی ها» نوشت: بی بی سی که برای چاقو خوردن یک سفیدپوست در لندن، قبل از اینکه اصلاً ماجرا روشن شود از تیتر «حمله تروریستی» استفاده میکند خبر از «تلفات» چهل ونه مسلمان در ...

[ مشاهده متن کامل واکنش ها به برخوردهای دوگانه BBC در حوادث تروریستی صبح قزوین ]