علی بیرجندی نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد
 برای درمان کرونا، دارو و واکسنی کشف نشده است و تنها راه مبارزه با این بیماری دو مساله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است. این بدان معناست که تا حد امکان، از تمام فعالیت هایی که ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با تجمعات دارند باید خودداری شود، البته این نظریه برای فعالیت هایی است که ارتباطی با معیشت مردم ندارد.
ما نمی توانیم معیشت مردم را به خطر بیندازیم، با این امید که تجمعات را کاهش دهیم. تصمیمات دولتی در این میان نقش مهمی دارد و باعث افزایش ابتلا و یا افزایش آمار مرگ ومیر شود.
یکی از این تصمیمات که اتفاقا در این روزها انجام شده است، بازگشایی مدارس است. حال این که با استفاده از آموزش از راه دور، می توان تجمعات را کاهش داد و بیماری را کنترل کرد.
 این روزها، شاهد ابتلای کودکان به بیماری کرونا نیز هستیم. هر روز حدود 4،3 کودک در بخش آی سی یوی بیمارستان ها بستری می شوند و این آمار، نشان از شرایط حاد این روزهای ابتلا به بیماری دارد. در مدت شیوع بیماری، در هفت ماه گذشته، کودکان در خانه مانده بودند و حالا با حضور در مدارس و ارتباط با دیگران، احتمال بیمار شدن شان افزایش پیدا کرده است، این در حالی است که پیش از این، پزشکان فکر می کردند کودکان در مواجهه با بیماری، تنها نقش ناقل را ایفا می کنند.
حال خلاف این نظریه ثابت شده است و همه این ها لزوم توجه کودکان به پروتکل های بهداشتی را نشان می دهد.
اما سوال اینجاست که کودکان می توانند پروتکل ها را رعایت کنند؟ بهترین تصمیم، این است که آموزش از راه دور، درست و اصولی اجرایی شود.
 مدتی است که بیشتر استان های کشور در شرایط قرمز و هشدار قرار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار