سرطان بیماری ترسناکی است که بسیاری از ما حتی با شنیدن نامش هم به وحشت می افتیم. بنابراین وقتی علائمی داریم که می توانند نشانه سرطان باشند، به پزشک مراجعه نمی کنیم و خودمان را فریب می دهیم که چیزی نیست و حتما مشکل دیگری داریم؛ ولی این اشتباه بزرگی است
۱۳ نشانه سرطان
هرچه زودتر ابتلا به سرطان تشخیص داده شود، شانس درمان و کاهش عوارض و مشکلات ناشی از آن نیز کاهش می یابد. بنابراین بهتر است که با نشانه ها و علائم سرطان آشنا شویم و با مشاهده آن ها فورا به پزشک مراجعه کنیم. در ادامه این مطلب از مجله دلتا شما را با نشانه های سرطان آشنا می کنیم که معمولا نادیده گرفته می شوند؛ نشانه هایی که توجه به آن ها، موجب تشخیص زودهنگام بیماری و بالارفتن شانس درمان می شود.
۱ . ایجاد تغییرات ناگهانی در پوست
ایجاد تغییرات ناگهانی در پوست، می تواند نشانه سرطان باشد؛ مثلا اگر خالی دارید که شکل، رنگ یا اندازه آن به سرعت درحال تغییر است، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.
۲ . عفونت های مکرر و تب های طولانی
اگر دچار تبی شده اید که برطرف نمی شود و هیچ علت قابل توجیهی ندارد، شاید به این دلیل باشد که دچار سرطانی مرتبط با خون، مانند سرطان خون یا لوسمی شده اید.
۳ . وجود توده هایی در زیر بازوها، روی گردن یا کشاله ران و مشاهده گره های لنفاوی متورم
مشاهده تغییرات ناگهانی و شدید در سیستم غدد لنفاوی، می تواند نشانه ای از ابتلا به لنفوم و سایر سرطان ها باشد.
۴ . کمردردی که خوب نمی شود
کمردرد های ماندگار و طولانی می توانند نشانه ابتلا به سرطان مغز استخوان، سرطان کبد، سرطان سینه و بسیاری از سرطان های خطرناک دیگر ...

سرخط اخبار