رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد غرب پس از تلاش های ناموفق برای پیشبرد "انقلاب های رنگی" تاکتیک های خود را تغییر داده و از یک شیوه جدید بر اساس سناریوهای به کار رفته در سوریه و ونزوئلا استفاده می کند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری بلتا گزارش داد، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس امروز چهارشنبه، در دیدار با فعالان سیاسی در شهر مینسک گفت: "غرب بی ثبات کردن بلاروس به یک شکل تازه را آغاز کرده و پایگاه انتخاباتی آهنین رئیس جمهوری از جمله ساکنان ولایات، کارگران، کارمندان دولت و بازنشستگان را هدف گرفته و اتفاقاً در سوریه و ونزوئلا نیز سعی کرده بود از چنین شگردهایی استفاده کند."
رئیس جمهوری بلاروس گفت که تلاش های ناموفق "انقلاب های رنگی" در این جمهوری در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ ، غرب را مجبور کرد تا رویکردهای خود را برای تأثیرگذاری در جمهوری تغییر دهد و به روش های مبتنی بر قدرت نرم و تغییر حکومت از درون روی آورد.
او همچنین اوکراین را به همدستی با آمریکا و حامیانش در توطئه چینی جهت ناامن کردن کشور متهم کرد و افزود: اوکراین به رغم حمایت ثابت ما از این کشور به عنوان مثال تمامیت ارضی و دیگر مسائل، برخلاف روحیه روابط ما خاستگاه اقدامات تحریک آمیز سیاسی علیه بلاروس شده است.
این در واکنش به بیانیه پارلمان اوکراین در محکومیت انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در نهم اوت مطرح شد که انتخابات بلاروس را غیرآزاد و شفاف توصیف کرد.
بلاروس مدت چند هفته است صحنه اعتراضات شده است، مخالفان خواستار برکناری دولت فعلی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید و تحقیق در مورد سرکوب معترضان در روزهای اول تظاهرات در این کشور هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار