قزوین- دبیر کارگروه ملی ستاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: واحدهایی که امسال تولید و اشتغال خود را حفظ کنند از ۵ درصد تخفیف مالیاتی و بخشودگی جریمه بیمه تامین اجتماعی برخوردار می شوند.

میثم زالی در سفر به استان قزوین برای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مشکل دار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مهمترین موانع تولید در شرایط کنونی اظهارداشت: به نظر می رسد برخی دستگاههای مرتبط با صنعت و تولید و خدمات رسان هنور به معنای واقعی و با پوست و خون خود آن را درک نکرده ایم.
وی افزود: اگر مدیران دستگاهها متوجه شوند در شرایط کنونی تولید و اشتغال چقدر مهم است و حتی اگر یک دهم تاکیدات رهبری به تولید باور داشته باشند می توانیم به رونق تولید کمک کنیم.
زالی تصریح کرد: در جلسات کارگروه رفع موانع تولید در استانها تاکید جدی داریم که روسای بانکها و دستگاههای اجرایی کشور نگاه بهتری به تولیدکنندگان داشته باشند و مشکلات آنها را درک کنند.
برخی قوانین مانع تولید است
دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: در کشور هم قوانین خوب داریم و هم برخی قوانین که متروکه شده و مخل است که وقتی اجرا می شود آسیب رسان است لذا اگر بتوانیم قوانین خوب را در جهت حمایت از تولید اجرا کنیم مشکلات قابل حل شدن است.
وی بیان کرد: از سیستم بانکی تقاضا داریم مصوبات کارگروههایی که در استانها تشکیل می شود را اجرا کنند و برای رفع موانع تولید با ما همراهی کنند.
زالی اظهارداشت: این مصوبات با در نظر گرفتن شرایط استان ها اعلام می شود و منافع بانک و تولید کننده و اشتغال در آن لحاظ شده و لازم الاجراست.
مصوبات اجرا نشود برخورد می کنیم
وی اضافه کرد: از همه روسای بانکها تقاضا می کنیم در شرایط ناشی از تحریم و کرونا که به صنعتگران و تولیدکنندگان فشار مضاعفی وارد شده همراهی بیشتری در اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل داشته باشند تا بتوانیم موانع مسیر ...

سرخط اخبار