رئیس جمهور گفت: با حفظ اولویت سلامت، باید همه تدابیر لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی برای حرکت چرخ اقتصاد کشور اتخاذ شود.

- اخبار سیاسی -
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت اظهارداشت: گرچه وظیفه دولت، حمایت از اقشار آسیب پذیر است اما در عین حال وظیفه دارد همه شرایط لازم برای راه اندازی اشتغال و کسب وکار را فراهم کند، لذا با حفظ اولویت سلامت، باید همه تدابیر لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی برای حرکت چرخ اقتصاد کشور اتخاذ شود.
گزارش وزارت بهداشت از روند پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در کشور
در ادامه این جلسه هیئت دولت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از روند پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در کشور ارائه داد و پس از آن، دستگاه های مختلف اجرایی دغدغه های خود را نسبت به سلامت، آموزش و کسب وکار بیان نمودند.
تعیین نحوه حمایت از اماکن و فضاهای گردشگری در دوره تعطیلی ناشی از کرونا
هیئت وزیران در ادامه، با توجه به تعطیلی اماکن و فضاهای گردشگری واگذارشده به بخش خصوصی به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مسئول کرد تا نسبت به استمهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای این اماکن در طول دوره تعطیلی فوق یا افزایش دوره بهره برداری حسب شرایط چهارچوب واگذاری پس از تأیید کارگروه ذی ربط در آن وزارت خانه اقدام نماید.
تصویب آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور در خصوص واگذاری بنگاه های دولتی
در ادامه جلسه، هیئت وزیران در راستای کاهش تصدی گری دولت و افزایش مالکیت بخش غیردولتی و تعاونی ها و تأمین منابع پیش بینی شده در بودجه، آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 1399 مرتبط با واگذاری بنگاه های دولتی را تصویب کرد.
بر اساس این آیین نامه، به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار