قم- ایرنا- رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: پنج سینمای قم در نوبت تجهیز است که با تکمیل و بهره برداری از آنها ۲ هزار و ۱۹۰ صندلی به ظرفیت سینمایی استان افزوده می شود.

محمدکاظم رضوانی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این که در ۲ سال اخیر تعداد صندلی های سینما در قم ۲ برابر شده است، گفت: تعداد صندلی سینماهای استان از ۹۰۰ صندلی در سال ۹۶ به یک هزار و ۸۵۰ صندلی در سال جاری افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه نهضت ساخت سینما درقم در سال های اخیر به صورت جدی دنبال شده است گفت: تعداد سینماهای استان از ۳ سینما درسال ۹۶ به ۶ سینما تا پایان سال ۹۷ افزایش یافته است ضمن اینکه هم اکنون هفت سینمای در حال ساخت و درنوبت تجهیز در استان وجود دارد.
رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: ونوس با ۲ سالن به ظرفیت های ۸۰ و ۲۲۰ صندلی، تربیت با یک سالن به ظرفیت ۴۰۰ صندلی، آیه با یک سالن به ظرفیت ۱۱۰ صندلی، کانون با یک سالن به ظرفیت ۲۲۰ صندلی، آوینه با یک سالن به ظرفیت ۲۲۰ صندلی و شهر آفتاب با سه سالن به ظرفیت های ۸۰، ۴۰ و ۸۰ سینماهای فعال موجود در قم هستند.
وی گفت: سینماهای تالار مرکزی شهر، استقلال، بازار شهر، نور و همچنین موزه انقلاب و دفاع مقدس، پنج سینمای در نوبت تجهیز استان هستند که با بهره برداری از این سینماها ۹ سالن به ظرفیت سینمایی قم افزوده می شود.
رضوانی، ادامه داد: ۲ سینمای اریکه ملل و مجتمع بازار سلام با دارا بودن ۲ و ۶ سالن از جمله دیگر طرح های در حال احداث سینمایی قم است که با تکمیل و تجهیز این سینماها نیز ۸۹۰ صندلی به مجموعه ظرفیت سینمایی استان افزوده می شود.
وی افزود: در مجموع با تکمیل و تجهیز این طرح های سینمایی سه هزار و ۸۰ صندلی به ظرفیت سینمایی استان افزوده می شود که با برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال آینده از این مجموع تعداد ۹۰۰ صندلی در قم به بهره برداری می رسد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار