سیاستمدار آلمانی: رویکرد جبهه گیری ترامپ در قبال ایران درست نیست

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۷
یکی از سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی آلمان رویکرد جبهه گیری رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران را درست ندانسته و گفت اینکه ترامپ فقط می گوید به من زنگ بزنید کافی نیست.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "روپرشت پولنز"، از سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی آلمان و رئیس سابق کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان که در حال حاضر ریاست انجمن آلمانی مطالعات شرق اروپا را بر عهده دارد در مصاحبه با سایت رادیو آلمان درباره اهمیت دیدار اخیر وزیر امور خارجه آمریکا با همتای روسی خود در شهر سوچی گفت: من فکر می کنم این تلاشی است برای بهبود مناسبات بین دو کشور تا دوباره درباره نقاط مورد اختلاف مانند مسئله ونزوئلا و یا خاورمیانه به جای اینکه علیه هم اقدام کنند با یکدیگر صحبت کنند.
وی افزود: اساسا این خوب است وقتی که هر دو طرف دوباره مناسبات خود را بهبود بخشند چرا که خیلی از اختلافات به این ترتیب راحت تر و یا تنها این گونه می تواند حل شود وقتی که دو طرف در مسیر برابری قدم بگذارند.
عبدالسلام: وارد مرحله جدیدی از حمله به گاو شیرده ترامپ شدیم
تاج زاده؛ ترسو یا ترامپیست؟
درسی برای ترامپ: «بوش» چگونه در #نبرد_اراده ها تسلیم ایران شد؟
پولنز در عین حال تاکید کرد که روسیه همچنان علاقمند است در مسیری باقی بماند که علیه علایق غرب در اختلافات و بحران ها قدم بگذارد.
وی در بخش دیگری از این گفتگو به مسئله مناقشات اتمی با ایران و موضع روسیه در قبال این مسئله پرداخته و اظهار داشت: روسیه همچون سابق علاقه دارد که هیچ قدرت دیگری در دنیا به سلاح اتمی دست نیابد. این امر باعث شد که روسیه در مذاکرات اتمی با ایران مشارکت کند. روسیه این توافق را مانند دیگر اعضای شورای امنیت و آلمان امضا کرده است. ایران تا امروز بر اساس اطلاعات آژانس بین المللی انرژی اتمی به این توافق پایبند بوده است. روسیه هم مانند ...