تا کنون بیش از ۱۳۳ هزار فرد مبتلا به کروناویروس در جهان بهبود یافته اند و در حالیکه بسیاری از متخصصان مصونیت فرد بهبودیافته را تایید کرده اند اما باز هستند پزشکان و متخصصانی که می گویند دوره مصونیت هنوز مشخص نیست.
به گزارش ایسنا، اغلب ویروس شناسان از جمله "ملانی برینکمن" از انستیتو "هلم هولتس" آلمان معتقدند که امکان مصون شدن افراد در برابر بیماری کووید ۱۹ پس از ابتلا به ویروس کرونا و بهبودی "بسیار محتمل" است.
برینکمن می گوید: می دانیم که مبتلایان بهبودیافته ویروس کرونا نسبت به ابتلای دوباره مصونیت دارند، اما از آنجا که آشنایی با ویروس جدید به نیمه ماه ژانویه بازمی گردد هنوز نمی دانیم که این مصونیت تا چه مدت دوام دارد.
"تاگس شاو"، وب سایت کانال یک تلویزیون آلمان پنج شنبه گذشته در گزارشی نوشته که محققان علوم پزشکی برای یافتن پاسخ قطعی به این پرسش در حال تحقیق هستند و در این زمینه تمرکز بر نحوه فعالیت آنتی بادی یا پادتن ها بسیار ضروری است.
آزمایش های اولیه فعال شدن پادتن ها بعد از ابتلا به ویروس کرونا را اثبات می کنند. تحقیقات انجام شده روی نوعی از میمون ها نیز نشان می دهد که آنها پس از ابتلا به کرونا و بهبودی، دوباره به آن مبتلا نشده اند، گرچه با میزان قابل توجهی ویروس کرونا در تماس قرار گرفته اند.
بنابر گزارش دویچه وله، کلینیک دانشگاه شهر "کلن" آلمان یکی از مراکز مطالعاتیِ پیشتاز در زمینه سیستم دفاعی بدن و مصونیت شناخته می شود. در این کلینیک "فلورین کلاین" همراه با تیمی از متخصصان در مورد پادتن ها تحقیق می کند.
او می گوید این تیم در حال حاضر مشغول تحقیق درباره چگونگی پاسخ سیستم دفاعی بدن و شکل گیری پادتن ها هنگام ابتلای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار