رئیس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی گفت: هنوز تصمیمی برای ارسال جعبه سیاه به کشور اوکراین و یا فرانسه گرفته نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، حسن رضایی فر رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه هم اکنون آخرین وضعیت بررسی سانحه هوایی اوکراین و جعبه سیاه آن در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی شده است، گفت: من به هیچ عنوان ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به کشور اوکراین تایید نمی کنم و این موضوع هم اکنون در حال بررسی است.
وی اظهار کرد: هیچ تصمیمی برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی گرفته نشده است و اخباری که برخی از رسانه های خارجی مبنی بر ارسال جعبه سیاه به اوکراین و یا کشور دیگر شاید برداشت هایی از مکاتبات ما با کشور های خارجی بوده است، اما هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشد ه است.
رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: طبق قانون باید مسئول بررسی سانحه هوایی اطمینان پیدا کند که لابراتور قابلیت بازخوانی جعبه سیاه را دارد و در مرحله اول وظیفه آن کشور (ایران) است که تجهیزات مربوط به لابراتور را برای بازخوانی جعبه سیاه وارد کشور کند و یا از تجهیزات داخل کشور استفاده کند.
رضایی فر تصریح کرد: ما اعلام کرده ایم که توانایی بازخوانی جعبه سیاه را در کشور نداریم و درخواست واردات تجهیزات مورد نیاز برای این موضوع را کرده ایم.
وی افزود: تا کنون موفق نشده ایم که تجهیزات مورد نیاز را وارد کشور کنیم و اگر موفق نشدیم بررسی های بیشتر برای ارسال این جعبه سیاه به لابراتور های مجهز را انجام خواهیم داد.
رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ممکن است برای بازخوانی، جعبه سیاه را به کشور های اوکراین فرانسه و یا کشور های دیگر ارسال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار