تهران _ ایرنا_ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: نظام برنامه ریزی کشور باید گردشگری را به عنوان اقتصاد نو ظهور حمایت کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا علی اصغر مونسان شامگاه سه شنبه در برنامه پایش شبکه یک سیما با اشاره به اینکه شیوع کرونا بر گردشگری در سطح جهان تاثیر زیانباری داشته است گفت: شیوع کرونا در کشور ما نیز در شرایطی آغاز شد که گردشگری روزهای خوبی را سپری می کرد. و در سالهای ۹۶ ۹۷ و ۹۸ رشد مطلوب گردشگری داشتیم.
وی با بیان اینکه مدل های جدیدی از گردشگری همچون طبیعت گردی و اکوتوریسم در سال های اخیر در کشور ما رایج شد گفت: بوم گردی و بوتیک هتل، گردشگری کشاورزی و معدن نیز از جمله مدل های جدید در اماکن گردشگری بود که طرفداران زیادی پیدا کرده بود.
مونسان افزود: گردشگری معدن از جمله برنامه های پیش روی وزارت میراث فرهنگی بود همچنین بازدید از نیروگاه های پارس جنوبی از جمله برنامه های پیش روی ماه برای علاقمندان بود. وی افزود: درصد استفاده از تمام ظرفیت گردشگری کشور برای جذب هر چه بیشتر گردشگر بودیم. که مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته بود.
وزیر گردشگری از رشد گردشگری خارجی در سال ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: از سوی سازمان جهانی گردشگری، ایران به عنوان دومین کشور دارای سرعت رشد گردشگری خارجی در جهان انتخاب شد.
وی درباره گردشگری مذهبی گفت: گردشگری مذهبی در ایران دارای تنوع شده بود. یعنی گردشگرانی که برای زیارت اماکن متبرکه به ایران می آمدند از مراکز درمانی و سلامت و تفریحی نیز بهره می گرفتند که ارز خوبی وارد کشور می کردند.
تنوع گردشگری مذهبی
مونسان گفت: پیش از این گردشگران مذهبی حدود ۳۰۰ دلار در ایران خرج می کردند که با تنوع این گردشگری و گرایش آنها به گردشگری سلامت و تفریحی این ۳۰۰ دلار به هزار دلار افزایش یافت.
وی گفت: بر اساس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار