نظرسنجی های ملی آمریکا همچنان نشان از برتری بایدن دارند، اما ترامپ طی روزهای گذشته موفق شد یکی از ایالت های تعیین کننده را از بایدن پس بگیرد؛ ایالتی که رأیش رؤسای جمهور قبلی آمریکا را تعیین کرده است.

سرویس جهان مشرق - مردم آمریکا روز سه شنبه، ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۹۹) پای دستگاه های الکترونیکی رأی گیری می روند تا رئیس جمهور بعدی آمریکا را انتخاب کنند؛ البته در فرآیندی غیرمستقیم ( جزئیات بیش تر ). طبق روال انتخابات های ریاست جمهوری آمریکا، امسال هم نظرسنجی های متعددی توسط کمپانی های تحقیقاتی-رسانه ای آمریکایی و بین المللی برگزار می شود تا نبض افکار عمومی درباره نامزدهای انتخابات به دست بیاید و نتیجه انتخابات نیز تا اندازه ای قابل پیش بینی بشود.
«دونالد ترامپ» (راست) رئیس جمهور جمهوری خواه کنونی، و «جو بایدن» معاون اول دموکرات سابق آمریکا در انتخابات امسال رودرروی هم قرار گرفته اند (+)
در همین باره بخوانید:
›› آن چه درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید بدانید
پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی گاردین به صورت روزانه اقدام به جمع آوری نتایج نظرسنجی های مختلف طی دو هفته ی قبل در هشت ایالتِ تعیین کننده می کند و برآیند آن ها را در قالب نمودار منتشر می کند [۱] . البته یک نمودار نیز به نظرسنجی های ملی اختصاص یافته است. آن چه در ادامه می آید گزارش روز یک شنبه، ۲۷ مهر ۹۹، در روزنامه گاردین است. مشرق گزارش ده روز قبل گاردین را نیز منتشر کرده که آن را می توانید از این جا بخوانید .
آخرین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان حکایت از پیشتازی بایدن دارد (+)
در همین باره بخوانید:
›› پیشتازی بایدن و خاطرات تلخ دموکرات ها
بایدن پیشتاز است، اما شاید رئیس جمهور نشود
جو بایدن در نظرسنجی های ملی از دونالد ترامپ پیش است، اما این پیشتازی، پیروزی نامزد دموکرات ها را تضمین نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار