وزیر بهداشت گفت: یکی از شفاف ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می کند ایران است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سعید نمکی، در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تالار فجر ستاد کل فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیا با خواهش و تمنا و التماس، اپیدمی را مدیریت نکرده اند. هر کس بر این خیال باطل است بداند که اپیدمی را نمی شود مدیریت کرد. 
وی افزود: شما تاریخ اپیدمی های دنیا را مطالعه کنید. 8 ماه است که بنده و همکارانم داریم التماس می کنیم که مراقب باشید که بیمار نشوید که ما را هم گرفتار نکنید. مثلا، در یک شهر بزرگ کشور روزانه بین 12 تا 15 پرستار به کووید19 مبتلا می شوند که یا باید به قرنطینه بروند و یا باید زیر دستگاه ونتیلاتور قرار بگیرند و در طول یک ماه 450 پرستار در یک شهر از دور خدمت رسانی خارج می شوند. چقدر باید شهید بدهیم؟ از خانواده شهدای مدافع سلامت خجالت می کشم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: در یک بررسی که اخیرا توسط سازمان صدا و سیما انجام شده، 86 درصد از مردم کشور، مطالبه دارند که با قانون شکن برخورد کنید. چرا باید 10 تا 12 درصد از جمعیت کشور، امنیت سلامت یک جامعه را مخدوش کند و ما با آنها برخورد محکمی نکنیم؟ امروز بیشترین نیازمندی را به نیروی انتظامی و برخورد با قانون شکن و پروتکل شکن داریم.
نمکی خاطرنشان کرد: عده معدودی در کشور، پروتکل ها را رعایت نمی کنند. آقایی روی موتور نشسته و با او مصاحبه می کنند که چرا ماسک نزده ای، می گوید دوست ندارم یا فرد دیگری می گوید اعتقادی به ماسک زدن ندارم، مثل این است که به او می گویند آب هندوانه را برای کهیر قبول داری یا خیر؟ مرد مومن تو روی موتورت نشسته ای و بمب ویروس هستی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار