رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در «همایش ملی پنجه های کارآمد، سربازان ماهر» که صبح امروز در مرکز همایش های امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به تحولات جهانی و الزامات آن، گفت: اگر نگاهی به دوره های تمدنی غرب داشته باشیم، از سیصد سال گذشته که بحث انقلاب صنعتی آغاز شد، علم هم در مغرب زمین مسیر خاص خود را پیدا و دوره هایی را طی کرد که امروز در مرحله جهان شبکه ای آن قرار گرفته ایم.
وی ادامه داد: جهان شبکه ای، مرحله ای است که تحولات آن بزرگ است و اگر بخواهیم به مهم ترین آن اشاره کنیم، می توان به تحول در ارتباطات اشاره کرد، اما تحول در ارتباطات، ظاهر موضوع است و جهان شبکه ای تحولات بسیار عمیق تری دارد که مفاهیم اقتصاد دانش بنیان، فناوری های همگرا، عصر ارتباطات و... ازجمله آن هاست که از سال 2000 با آن مواجه هستیم. در این عصر رهبری جهانی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان و برگرفته از علم، فناوری و نوآوری است.
دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: پس از جنگ جهانی دوم، رهبری جهانی مبتنی بر اقتدار نظامی برگرفته از علم، فناوری و نوآوری بود و پس ازآن، مرحله علم قدرت آفرین را در پیش گرفت و اکنون پس از سال 2000 غرب وارد مرحله علم اقتدارآفرین شد که منبعث از اقتصاد دانش بنیان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که بر اساس اسناد منتشرشده؛ آمریکایی ها اعتراف کردند که توسعه اجتماعی و روند رشد در مناطق مختلف جهان یک جابه جایی شگفت انگیز در جغرافیای جهانی تحقیق و آموزش و فعالیت های جهانی مهندسی پدید آورده است، گفت: این شرایط جدید، دنیایی چندقطبی را در جهان پایه گذاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار