قیمت پرواز تهران-زاهدان اعلامی از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی ۹۲۷ هزار تومان است که به ۱۷۰ هزار تومان کاهش یافته است، یعنی کاهش قیمت حدود ۴۴۵ درصدی. در مسیر تهران-بندرعباس نیز کاهش قیمت ها چشمگیر بوده است؛ در این مسیر پروازی هم اکنون قیمت بلیت ۱۶۱ هزار تومان است، قیمت بلیت تهران-بندرعباس در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی ۹۶۸ هزار و ۶۰۰ تومان است.

شیوع کرونا ویروس و به تبع آن نبود تقاضا برای حمل ونقل هوایی مسافری باعث شده تا قیمت بلیت پرواز های داخلی سقوط آزادی را ثبت کند.
به گزارش تسنیم، افزایش نرخ ارز که از اردیبهشت ماه سال ۹۷ آغاز شد و تا حدود یکسال بعد از ان نیز ادامه داشت روی قیمت بسیاری از کالا ها تاثیرگذاری بعضا عمیقی را گذاشت. در این بین نیز نرخ پرواز های داخلی به تاسی از این رویداد روند صعودی به خود گرفت تا جایی که نرخ بلیت برخی مسیر های پروازی پر تقاضا از جمله تهران-مشهد و تهران-کیش رکورد های عجیبی را ثبت کرد.
آبان ماه سال گذشته قیمت بلیت رفت و برگشت تهران-مشهد به بیش از ۲ میلیون تومان افزایش یافت، این در حالی بود که دو ماه قبل یعنی شهریور ماه انجمن شرکت های هواپیمایی کف و سقف بلیت پرواز های داخلی را در سایت خود بارگذاری کرده بود. بر این اساس کف نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد ۲۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان و سقف آن ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده بود.
در چند ماه بعد از آبان ماه ۹۸ نیز تقریبا هیچکدام از ایرلاین های داخلی کف و سقف اعلامی انجمن شرکت های هواپیمایی و تایید شده سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت نکردند. این وضعیت تقریبا تا اواخر بهمن سال گذشته تداوم داشت تا این که شیوع کروناویروس و محدودیت های مربوطه حمل ونقل هوایی کشور های درگیر از جمله کشورمان را تحت تاثیر قرار داد.
وزیر راه و شهرسازی در دومین روز فروردین امسال از کاهش ۵۱درصدی سفر های نوروزی خبر داده و گفته بود: به دلیل شیوع کرونا مردم ۳۰۰هزار بلیت قطار و ۲۰۰هزار بلیت هواپیما را کنسل کردند.
محمد اسلامی با قدردانی از هموطنانی که توصیه های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا را برای اجتناب از سفر های غیرضروری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار