اخیرا چندین ترابایت اطلاعات کاربران اپ موبایل بینگ از یک سرور به سرقت رفته و کاربران تمام پلتفرم ها را در معرض خطر قرار داده است.
بینگ یک موتور جستجوی متعلق به مایکروسافت است و اطلاعات موجود در این سرور باز مربوط به کاربران اپ موبایل بینگ در iOS و اندروید می شود. این سرور بیش از ۶.۵ ترابایت اطلاعات کاربران را در خود ذخیره کرده و از زمان شناسایی این سرور، روزانه ۲۰۰ گیگابایت به حجم آن اضافه شده است.
یک گروه هکری کلاه سفید به نام «WizCase» این سرور را در تاریخ ۲۲ شهریور شناسایی کرد  که البته تا تاریخ ۲۰ شهریور امن بوده است. این گروه در تاریخ ۲۳ شهریور چنین موضوعی را به مایکروسافت هشدار می دهد و مرکز پاسخگویی امنیتی این کمپانی امنیت سرور کشف شده را در تاریخ ۲۶ شهریور تامین می کند.
گروه WizCase توانسته سرقت اطلاعات و حمله «Meow» را در زمان دسترسی به سرور تشخیص دهد. Meow یک حمله خودکار به یک سرور باز است که هدف از انجام آن، حذف بخش زیادی یا تمام اطلاعات موجود در یک سرور است. حمله Meow به سرور بینگ تقریبا کل دیتابیس را حذف کرده است.
در تاریخ ۲۳ شهریور دومین حمله Meow به این سرور صورت می گیرد و نزدیک به ۱۰۰ میلیون رکورد توسط مهاجمان جمع آوری می شود. زمانی که این سرور امنیت مناسبی نداشته، هکرهای مختلف به اطلاعات دسترسی پیدا کرده اند، بنابراین امکان جمع آوری بخشی یا حتی تمام اطلاعات موجود در این سرور وجود دارد.
یک سرور باز که میزبان چندین ترابایت اطلاعات کاربری است، حکم گنج را برای هکرها دارد. اطلاعات موجود در این سرور شامل موارد زیر می شود:
عبارت های جستجو شده موقعیت مکانی کاربران زمان دقیق جستجو نتایج جستجو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار