رییس شورای عالی استانها جزئیات اجلاس امروز این شورا از جمله جدایی ری از تهران را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه یکی از مسائلی که با وزیر راه و شهرسازی مطرح شد مربوط به ساختمان های شورای عالی استان ها در استان های مختلف بود. متاسفانه نه در تهران و نه در سایر استان های دیگر شورای عالی استان ها ساختمانی ندارد و جلسات خود را در ساختمان استانداری یا فرمانداری برگزار می کند که در این جلسه وزیر راه موافقت کرد در تهران و سایر استان ها زمین هایی را برای احداث ساختمان های شورای عالی استان ها فراهم و در اختیار شوراها قرار بدهد.
رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، مربوط به امنیت راه های حمل و نقلی بود و در واقع یکی از موضوعاتی که به طور ویژه مورد تاکید و پیگیری قرار دارد، توسعه حمل و نقل ریلی در استان های مختلف است که این مسئله نیز مورد توجه وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.
الویری افزود: موضوع بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده از جمله مسائلی است که در جلسه امروز به آن اشاره شد. دولت متعهد است سالانه ۲۷۰ محله را بازآفرینی کند که این مسئله نیز با همکاری مدیریت شهری عملیاتی خواهد شد.
الویری همچنین به سایر موضوعات دیگر در جلسه امروز شورای عالی استان ها با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: توسعه بر مبنای شبکه حمل و نقل ریلی (COD) از دیگر مسائلی است که در این جلسه به آن اشاره شد به طوریکه ما می توانیم از فضاهای ایستگاه های مترو برای بلندمرتبه سازی استفاده کنیم تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار