احمد توکلی: موضوع ساختمان کن مجمع را از طریق محسن رضایی پیگیری می کنم

آفتاب نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
در همین بازدید مردم مرا پای ساختمانی بردند و گفتند این ساختمان برای مجمع تشخیص مصلحت نظام است. من خیلی تعجب کردم و قرار شد با آقای رضایی صحبت کنم و نتیجه آن را خدمت مردم اعلام کنم.

آفتاب نیوز :
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید از ساختمانی که محمود صادقی از آن به عنوان ساختمان 370 واحدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در کن یاد کرده، بازدید داشته و قرار است بعد از پیگیری این موضوع از طریق محسن رضایی، نتیجه را به مردم اعلام کند.
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، گفته: «اخیراً در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیمی در 370 واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که فارغ از تخلفات زیست محیطی، نشان می دهد مجمع عملاً به سمتی دیگر می رود. مگر مجمع اساساً چند کارمند دارد؟ قرار بود همان افرادی که در دولت، قوه قضاییه و مجلس مسئولیت دارند، به همراه چند نفر دیگر گرد هم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند، اما حالا می بینیم که مسیر دیگری طی می شود.»
احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح می دهد قبل از اینکه محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، این موضوع را مطرح کند، او برای بازدیدی به منطقه کن رفته بود که این ساختمان نیمه کاره را هم دیده است. توکلی می گوید احتمالاً این ساختمان همان ساختمانی است که آقای صادقی درباره آن صحبت کرده اند.
او درباره دلیل بازدیدش از منطقه کن می گوید: من به درخواست اهالی کن برای بازدید از این منطقه رفته بودم، چرا که مردم گزارش داده بودند در این منطقه عده ای می توانند ساختمان های بلندمرتبه بسازند، اما در مقابل، برخی اهالی حتی نمی توانند دور باغ های خود را حصار بکشند. به عقیده من این برخورد ظلم است و آن را بررسی می کنم.
توکلی می افزاید: در همین بازدید مردم مرا پای ...