فارس نوشت: سخنگوی نخست وزیری انگلیس اعلام کرد که «بوریس جانسون» و رئیس جمهور فرانسه صبح امروز در خصوص حمله آنکارا به شمال سوریه رایزنی و درباره آن ابراز نگرانی کردند.

سخنگوی «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نخست وزیر بریتانیا امروز صبح با «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه گفت وگو کرده است.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» گزارش کرد، سخنگوی جانسون تصریح کرد که نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه در گفت وگوی خود به موضوع عملیات نظامی ترکیه در شمال و شمال شرقی سوریه نیز اشاره کردند.
بنا به گفته این مقام انگلیسی، جانسون و مکرون ضمن ابراز نگرانی عمیق از حمله ترکیه به سوریه توافق کردند تا ارتباط و تماس نزدیک با یکدیگر را در این خصوص حفظ کنند.
ترکیه از روز چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) به بهانه «مقابله با تروریسم» و ایجاد «یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری» به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه حمله کرده است. این اقدام که با محکومیت جهانی روبرو شده همچنان ادامه دارد.
ایتالیا، انگلیس، فرانسه، آلمان، نروژ، چک و فنلاند صادرات سلاح خود به ترکیه را در اعتراض به عملیات نظامی این کشور در خاک سوریه متوقف کردند.
با اینحال، علیرغم اعتراضات بین المللی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه بر ادامه این عملیات اصرار دارد و روز گشته تأکید کرد که هرگز از اقدام خود عقب نشینی نمی کند.
طبق این گزارش، جانسون همچنین به ماکرون گفته است که مقامات بریتانیایی به تلاش سخت برای تضمین یک توافق برگزیت قبل از نشست اواخر این هفته اتحادیه اروپا درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ادامه می دهد.
پیش از این در اخبار اعلام شده بود که اتحادیه اروپا قصد دارد جلسه ای برای دستیابی به یک توافق برگزیت تا پایان ماه جاری میلادی برگزار کند.
مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار