سلامت نیوز : با شهادت محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای کشور، یکی از مباحثی که در چند روز گذشته مطرح شده، ساخت واکسن کرونا توسط تیم تحقیقاتی ایشان بود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ، با وجود اینکه تاکنون وزارت بهداشت و درمان، اشاره ای به نام شرکت ها و تیم سازنده این واکسن نکرده بود، با شهادت و ترور محسن فخری زاده حالا مشخص شد که او چه نقش مهم و تعیین کننده ای در جهت ساخت واکسن بومی کرونا داشته و شاید با ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده، تولید این واکسن ایرانی، در شرایطی که کشور تحریم های سخت را تجربه می کند، به تعویق بیفتد.
اما آن طور که مسئولان وزارت بهداشت و درمان می گویند در چند روز آینده، آزمایشات انسانی و بالینی این واکسن آغاز می شود. چند ساعت پس از شهادت رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، وزارت بهداشت به ترور او واکنش نشان داد و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:
«مجموعه مدیریتی شهید دکتر فخری زاده، در زمینه های متعدد سلامتی فعالیت می کرد از جمله تهیه کیت تشخیصی کرونا و تحقیقات روی واکسن کووید ۱۹.» البته در گذشته نیز اعلام شده بود که وزارت دفاع با همکاری وزارت بهداشت برای ساخت تجهیزات لازم از جمله کیت تشخیص بیماری و همچنین واکسن بیماری کرونا فعالیت دارد.
بنابراین فخری زاده به عنوان یکی از چهره های تاثیرگذار و شناخته شده در وزارت دفاع به شمار می رفت که در زمینه های گوناگون علمی و تحقیقاتی به ایفای نقش می پرداخت که یکی از آنها تولید واکسن کرونا بود.
البته کیانوش جهانپور نیز این موضوع را پس از ترور شهید فخری زاده تایید کرده و گفته بود: «به هرحال حوزه پژوهش و نوآوری وزارت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار