پیش بینی بارش باران برای اغلب مناطق کشور

عصر ایران پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴
در روز جمعه شدت بارش ها برای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و دامنه های البرز مرکزی در شمال استان تهران و البرز و قزوین پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه ای بارشی به کشور گفت: در اغلب مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.
احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: طی امروز (پنج شنبه 19 اردیبهشت) شدت بارش ها در استان های کردستان، کرمانشاه، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و نیمه جنوبی آذربایجان غربی خواهد بود.
وی ادامه داد: در روز جمعه نیز شدت بارش ها برای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و دامنه های البرز مرکزی در شمال استان تهران و البرز و قزوین پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز شنبه سامانه بارشی در نیمه غربی و جنوب کشور تضعیف می شود، گفت: برای نوار شرقی کشور و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی همچنین تاکید کرد: از بعد از ظهر امروز و نیز طی روز جمعه، باد و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.
به گفته وظیفه، از امروز و با نفوذ جریان های خنک شمالی روی سواحل دریای خزر، برای استان های واقع در این مناطق کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده، اظهار کرد: فردا آسمان تهران نیمه ابری و در بعضی ساعات ابری است و گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.
بیشترین و کمترین حد دمای تهران در این روز 29 و 19 درجه سانتیگراد است. همچنین پس فردا (شنبه 21 اردیبهشت) هوای تهران کمی ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 29 و 16 درجه سانتی گراد خواهد بود.