سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هر مهمان خارجی که به ایران می آید باور نمی کند کشور ما با این تحریم های سخت مواجه است. ما می دانیم در شرایط سختی قرار داریم؛ اما دست کم نیازهای مردم تأمین می شود و امیدواریم با تلاش بیشتر به اهداف بهتری دست پیدا کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، ابوالفضل عمویی با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه سعادت آباد رادیو تهران در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره اینکه «شفافیت در کلیت مباحث حکمرانی چقدر در خدمت امنیت ملی و یا تعارض با آن با توجه به اصل هشتم قانون اساسی دخیل است»؟ گفت: شفافیت موضوعی لاینفک و پیگیری آن جزو شعارهای مجلس یازدهم است. طرح شفافیت جزو نخستین طرحهای ارائه شده به مجلس است و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس از نخستین امضاکننده های این طرح بود. 
وی افزود: شفافیت آثار زیادی دارد. یکی از مهم ترین آثار آن رفع تعارض منافع است و به مردم اجازه می دهد تا عملکرد نماینده های منتخب را نظارت کنند و مطالبه گر خواسته های خود باشند. تمامی این عوامل باعث می شود تا نماینده بتواند عملکرد خود را دقیق و شفاف به اطلاع مردم برساند و تحت تأثیر جریان های نفوذگر قرار نگیرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شفافیت موضوعی پذیرفته شده است و ما باید بر روی جزئیات آن تمرکز کنیم؛ اما بعضی از موضوعات به حساسیت برانگیز هستند؛ به طوری که اطلاعاتی رد و بدل می شوند که منافع ملی کشور را در بردارد و شفاف سازی این موارد و استماع آن به وسیله کشورهای رقیب می تواند خطرآفرین باشد.
عمویی گفت: ما در کمیسیون امنیت ملی تا جای ممکن تلاش می کنیم این شفاف سازی را به نحو احسن انجام دهیم؛ اما برخی از موضوعات شامل ابعاد خاص امنیتی و اطلاعاتی می شود و به واسطه ارتباط کمیسیون امنیت ملی با وزارت اطلاعات و نهادهای نظامی، از نظر بیان برخی موضوعات محدودیت داریم. 
مجلس تلاش می کند نقش نظارتی خود را به نحو احسن اجرا کند
سخنگوی کمیسیون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار