تصویب ۳۳۱ بند در ۱۰ دقیقه/ ذبح رونق تولید برای تحویل کارنامه درخشان مجلس!

هم اندیشی پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
تفسیرپذیری بالای لایحه تجارت منجر می شود، فعالین اقتصادی در دام یک عده کلاه بردار بی افتند در پرتوی لازم الاجرا شدن این لایحه، رونق تولید ذبح می شود.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یک هفته ای است که مجلس شورای اسلامی تمامی کارهای خود را کنار گذاشته است و یک نفس به تصویب لایحه تجارت می پردازد به حدی که در روز پنجم تصویب این لایحه، کتاب اول از پنج کتاب آن که مشتمل بر 331 ماده بود تصویب آن امروز تمام شد.
تصویب یک قانون به این سرعت و عدم اجازه هیئت رئیسه به مخالفان برای اظهار نظر، اتفاقی نادر و کم سابقه در مجلس است. این سرعت به نحوی است که در روز یکشنبه، در هر یک و نیم دقیقه یک ماده تصویب شد!
پافشاری لاریجانی برای تصویب لایحه تجارت
در همین راستا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مجلس شورای اسلامی در خصوص سرعت بالای تصویب مواد لایحه تجارت گفت: چند سال مجلس روی لایحه تجارت کارکرده و هنگامی که قانون به صورت مناسبی تدوین می شود با سرعت عمل مطلوبی بررسی ها انجام می شود.
این اظهار نظر رئیس مجلس هم چنین تقدیر و تشکر وی از تصویب شتاب زده ی نمایندگان در حالی است که حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در این رابطه معتقد است: «این قانون بعد حقوقی بسیار تخصصی ای دارد لذا به نحوی است که انصافاً کسی که آن را مطالعه می­کند تا مشورت نگیرد نمی­تواند نسبت به آنچه وظیفه قانون در امور تجارت است، آگاهی یابد و تمامی نمایندگان نیز حقوق نخوانده اند».
تصویب لایحه تجارت در ده دقیقه
آن گونه از اظهارات حاجی دلیگانی برمی آید این است که نمایندگان مجلس به خود زحمت نداده اند که اصلاً یک دور مواد این لایحه را بخوانند. حتی وضعیت در مجلس وخیم تر است. به گفته ی یک منبع آگاه، بررسی مواد کتاب اول لایحه تجارت در کمیسیون تخصصی بررسی این لایحه، یعنی کمیسیون حقوقی و قضایی کمتر از 10 دقیقه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار