بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری در استان گلستان احداث می شود

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱
بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری در استان گلستان احداث می شود
مدیرکل شیلات استان گلستان گفت: همزمان با سفر هیئت دولت به استان، کلنگ مجمتع ماهیان خاویاری گلستان با وسعت ۲۲۰ هکتار در فاز نخست و ۵۰۰ هکتار در فاز دوم به زمین زده شد که این مجتمع بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری در دنیا است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، سیدجواد قدس علوی ظهر امروز در جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان اظهارداشت: سرانه مصرف آبزیان در کشور 11.2 کیلوگرم در سال است که این میزان در استان آبزی پروری مانند گلستان 9 کیلوگرم است و ما تلاش داریم با برگزاری چنین جشنواره هایی نسبت به توسعه فرهنگ مصرف آبزیان در سطح استان اقدام کنیم.
وی تصریح کرد: هدف ما استفاده شهروندان از تغذیه سالم است و در این جشنواره تلاش کردیم مردم را با خواص و فواید ماهی و میگو و همچنین شیوه های نگهداری و طبخ آشنا کنیم.
قدس علوی با بیان اینکه گلستان روزگاری مهد پرورش خاویار کشور بوده است، گفت: هنوز هم اصلی ترین تولید کننده خاویار در کشور گلستان است و همزمان با سفر هیئت دولت به استان، کلنگ مجمتع ماهیان خاویاری گلستان با وسعت 220 هکتار در فاز نخست و 500 هکتار در فاز دوم به زمین زده شد.
وی افزود: این مجتمع که به عنوان بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری در دنیا شناخته می شود و در فاز نخست قادر به تولید 400 تن خاویار و 8 هزار تن گوشت ماهی خاویاری است.
گیلان| پارک ملی بوجاق کیاشهر از حضور صیادان غیر مجاز ماهی پاکسازی شد
تصویب 37 طرح پرورش ماهیان خاویاری در بنیاد علوی
مرگ 5 ماهیگیر در ترکیه به خاطر گازگرفتگی در چادر
مدیرکل شیلات گلستان با اشاره به ظرفیت مجتمع پرورش میگو گمیشان خاطر نشان کرد: زیرساخت های فاز نخست این مجتمع تکمیل شده و مزارع آن در حال واگذاری به بخش خصوصی است و کلنگ زنی فاز دوم آن نیز با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد و براساس برنامه ریزی انجام شده با تکمیل این مجتمع به وسعت 10 هزار هکتار در افق 1404، میزان تولید میگو گمیشان به ...

[ مشاهده متن کامل بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری در استان گلستان احداث می شود خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار استانها
آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم