آمریکایی ها با حمایت از ته مانده های داعش در غرب استان الانبار درصدد هستند از راه اندازی جاده «تهران - مدیترانه» جلوگیری کنند اما با واکنش رزمندگان بسیج مردمی عراق مواجه شدند.

به گزارش مشرق، از غرب استان الانبار عراق خبر می رسد، نیروهای تیپ ۱۸ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده ای را برای تامین امنیت مناطق مرزی مشترک با سوریه آغاز کردند.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از تلاش رزمندگان بسیج مردمی برای جلوگیری از نفوذ عناصر مخفی داعش از خاک سوریه به غرب استان الانبار خبر داد و افزود: کشف مقرهای مخفی تروریست ها هدف دیگر نیروهای عراقی در این عملیات بود.
این منبع میدانی با بیان این که رزمندگان بسیج مردمی این عملیات را از محور «عکاشات» تا نزدیکی گذرگاه مرزی «القائم» به طول ۸۰ کیلومتر انجام دادند، گفت: بازگشت امنیت به صحرای جنوبی القائم در جریان این عملیات در دستور کار قرار گرفت.
براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان عراقی در جریان این عملیات موفق شدند چند مقر گروهک تروریستی داعش را به همراه چند انبار سلاح های سبک و نیمه سنگین کشف و ضبط کنند.
به گزارش مشرق، نیروهای بسیج مردمی همچنین تعدادی صفحه خورشیدی را در محدوده انجام عملیات کشف کردند و گفته شده تروریست ها از این صفحه های خورشیدی برای تولید برق در منطقه استفاده می کردند.
به گفته منابع میدانی، نیروهای تیپ ۱۸ بسیج مردمی با ایجاد سنگر، ایستگاه های بازرسی، استفاده از دوربین های دید در شب و گشت های میدانی در تلاش هستند تحرکات احتمالی عناصر مخفی داعش را در این محور رصد کنند.
با پاکسازی های صورت گرفته در محور عکاشات - القائم، امنیت هم تا حدود زیادی به مناطق راهبردی و مهم از جمله «الرطبه و گذرگاه مرزی الولید» در غرب و جنوب منطقه مهم عکاشات بازگشته است.
جلوگیری از نفوذ هسته های خاموش داعش از خاک سوریه به منطقه الرطبه نیز یکی دیگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار