معاون وزیر بهداشت گفت: متاسفانه علیرغم همه تأکیدات انجام گرفته حدود 40 درصد هم وطنان به توصیه ها توجه نکردند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از افرادی که به سفر رفتن و قصد بازگشت به شهر خود را دارند خواهش می کنم در هر شرایطی که هستند یک بار دیگر در سایت salamat.gov.ir علائم و مشخصات خود را وارد کنند تا بتوانیم نظارت بهتری بر سلامت افراد و مسافران داشته باشیم.
وی افزود: در طرح بسیج ملی بیش از ۴۵ میلیون نفر از هموطنان مشارکت داشتند و غربالگری شده اند و بسیج بیش از ۳۰ هزار تیم تشکیل داده تا بتوانند غربالگری افراد را با سرعت بیشتری انجام دهند.
رئیسی با بیان اینکه بسیاری از اصناف خودجوش تعطیل کرده اند، گفت: اصناف تامین کننده مایحتاج مردم فعالیت خود را چند برابر کرده اند و هیچ نگرانی نداریم. نکته برجسته ما نسبت به سایر کشور ها این است که مایحتاج مردم به میزان کافی تامین شده است و کمبودی نداریم. با اقدامات انجام شده و همکاری مردم، مراجعه به بیمارستان ها کمتر خواهد شد.
*موج دوم سفر نوروزی نخواهیم داشت
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا در طول تاریخ نماز های جمعه و حرم های مطهر و تجمعات تعطیل شدند و این ها اقدامات کمی نیست گفت: مراسم های عروسی عزا و سینما و تئاتر و کنسرت لغو شدند و در اقدامات بعدی تردد های بین شهری به شدت محدود خواهد شد و دیگر موج دوم سفر های نوروزی نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه لیستی برای محدودیت های فعالیت تشکیل شده است گفت: در لیست نخست اصنافی مانند داروخانه ها مراکز بهداشتی و درمانی، آتش نشانی، تعمیر خودرو، تاسیسات منازل، فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی ها و قصابی ها به هیچ وجه نباید تعطیل باشند. اصناف مثل فروش مبل و موکت تعطیل خواهند شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار