تهران - ایرنا - بازی کرونا گویا تمامی ندارد هر روز به یک رنگ درمی آید و برای قربانیان خود عرض اندام می کند، مدت مدیدی نگذشته بود که تب هجوم این بیماری هولناک، خوابیده بود اما بار دیگر خوی وحشیانه به خود گرفته و همچنان می تازد، گویا در مقابل این ویروس درنده فقط زره ماسک جوابگو است.

با گذشت چند ماه از ورود ویروس کرونا به کشور و گذر از روزهای سخت و دشوار بیماری، دوباره شرایط ناخوشایند شده است و استفاده از ماسک به عنوان سلاحی کاربردی یاد می شود که می تواند جان انسان را نجات دهد.
از ابتدای شیوع کرونا در کشور حدود ۲۵ هزار نفر جان باخته اند و به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استانهای فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و گلستان در وضعیت هشدار و قرمز کرونا قرار دارند.
همچنین آخرین آمارها نشان می دهد که میزان استفاده از ماسک توسط شاغلان صنوف و صنایع ۶۳.۲۵ درصد و توسط کارمندان اداره ها و بانک ها ۸۲.۱۶ درصد است که متاسفانه شاهد روند کاهشی محسوس در میزان استفاده از ماسک در این گروه ها نیز هستیم.
برخی از پزشکان می گویند که کاهش استفاده از ماسک درحالی است که ویروس کرونا کاملا به رفتار اجتماعی ما بستگی دارد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست این ویروس کاملا خود را با رفتار جامعه هماهنگ می کند و هرچه میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی کم باشد، میزان ابتلا و بستری به این ویروس افزایش خواهد داشت.
آن ها بر این باورند که رفتارهای مردم در برابر کرونا مانند ماه های آغازین شیوع این ویروس جدی نیست به طوریکه استفاده از ماسک باید جزء جدایی ناپذیر آنها در روزهای کرونایی باشد در حالی که برخی از افراد این مساله را نادیده گرفته و زنجیره وار ویروس به ...

سرخط اخبار