حجت الاسلام ارزانی، از برگزاری رویداد بین المللی «روح مقاومت» با محور گرامیداشت مقام شهدا و روایت های مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از برگزاری رویداد بین المللی «روح مقاومت» با محوریت روایت های مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم خبر داد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: پایه های این انقلاب براساس دلاورمردی و غیرت مندی رزمندگانی محکم شد که هشت سال در جبهه های حق علیه باطل با دشمن بعثی تا پای جان جنگیدند و درس مقاومت را برای نسل های مختلف این مرز و بوم به میراث ابدی گذاشتند.
وی افزود: با توجه به اینکه دوران دفاع مقدس، از مهمترین بخش های تاریخ ایران اسلامی به شمار می رود، جا دارد تا در راستای معرفی این برگ زرین تاریخی در سطح بین المللی تلاش شود. همان طور که سایر کشورها نیز در ادوار مختلف، حکایت جان فشانی های رزمندگان خود را در جنگ های مختلف نوشتند و یا سینه به سینه منتقل کردند تا به امروز که روایت این فداکاری و ایثار در راه وطن را به مدد ابزار و فضای مجازی در قالب های متنوعی چون فیلم، عکس، برنامه های رادیویی و تلویزیونی به مردم جهان معرفی می کنند.
ارزانی گفت: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با این هدف، اقدام به برگزاری رویداد بین المللی «روح مقاومت» با محوریت گرامیداشت مقام شهدا، با تکیه بر ۱۱۰ روز روایت مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز، کرده است.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: این رویداد بین المللی از امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد مصادف با سالروز ارتحال امام خمینی(ره) آغاز شده و تا روز دوشنبه ۳۱ شهریور مقارن با چهلمین سالگرد دفاع مقدس به مدت ۱۱۰روز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری