مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی که چندی پیش به دلیل ابتلا به کرونا، در قرنطینه خانگی تحت درمان این بیماری قرار گرفت و چندی است که دوران نقاهت وی کامل شده و بهبود یافته، بر اهمیت طرح "فاصله گذاری اجتماعی" تاکید کرد و از مرذم خولست برای تحقق هرچه زودتر مهار و کنترل بیماری کووید ۱۹، نهایت همکاری را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین کرمانپور ضمن تبریک سال نو، با اشاره به اینکه وی نیز در اوایل شیوع کرونا در کشور به این بیماری مبتلا شده است، گفت: خوشبختانه در یک قرنطینه ۱۴ روزه به دامن سلامتی بازگشته و اکنون در خدمت بیماران مبتلا به کرونا هستم.
وی با تاکید بر اهمیت شعار و پویش در خانه بمانیم، ادامه داد: اکنون تقریبا بیش از یک ماه است که از حضور این ویروس در ایران گذشته و هرچند تعداد بهبودیافتگان بیماری رو به افزایش است، اما تا این لحظه بیش از دو هزار نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند. بنابراین سوال این است که چگونه می توان از بروز چنین مشکل بزرگی جلوگیری کرد؟
کرمانپور با بیان اینکه پویش در خانه بمانیم تنها یک شعار نیست، تصریح کرد: پرهیز از خروج بی دلیل از خانه مهم ترین اصل در جلوگیری از اتفاقات ناگوار بعدی است. امیدوارم این درخواست آسان را از سوی کسی که با بیماران متعددی در تماس بوده و حتی خودش نیز به کرونا مبتلا شده را قبول کنید.
کرمانپور با بیان اینکه علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته برای آگاه سازی مردم از طریق رسانه ها، فضای مجازی، ساخت کلیپ و... همچنان تعدادی از مردم این موضوعات را رعایت نمی کنند، اظهار کرد: این عدم توجه سبب افزایش ابتلا و فوت ناشی از کرونا می شود. طبیعی است که نظام و حاکمیت صدای دلسوزان را شنید و به دنبال آن بسیاری از متخصصان و اپیدمیولوژیست هایی که در این حوزه فعال بودند پیشنهاد فاصله گذاری اجتماعی با سخت گیری بسیار بیشتر را مطرح کردند و این موضوع مورد قبول واقع شد. در این زمینه باید شاهد تعطیلی موقت برخی مغازه ها، شرکت ها و موسسات و... باشیم. همچنین از مسافرت های غیر ضروری ممانعت به عمل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار