اکوفارس: معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در سامانه رصد اشتغال دولت تعهد ٩٣٥ هزار شغل را داده بود که سهم استان تهران در سال گذشته و امسال ٩٦ هزار شغل است.

سعید دهقان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت برای آسیب دیدگان از ویروس کرونا یک چهارم از بودجه کل اختصاص یافته و در حدود پنجاه هزار میلیارد تومان در استان تهران را در غالب تسهیلات با سود ١٢ درصد در نظر گرفته و اکنون این تسهیلات در حال پرداخت به متقاضیان است.
وی ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای ١٣رسته کاری است که متقاضیان می توانند با ثبت کدملی کارفرما و کد کارگاهی در سامانه کارا نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: شهرستان اسلامشهر در سال گذشته توانست رتبه اول را در رصد اشتغال کسب کند، اضافه کرد: در این شهرستان تاکنون چهار هزار نفر در سامانه مذکور ثبت نام کرده اند.
دهقان تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور تمام قواعد کاری در حوزه های ادارات برهم خورد. 
وی تاکید کرد: مردم در شرایط فعلی در بسیاری موارد و حتی گاهی هم جلوتر از دولت حرکت کرده اند و نقش بسزایی را به نمایش گذاشته است.
دهقان گفت: راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان و پنجره واحد کسب و کار در اتاق بازرگانی از برنامه های ساماندهی اشتغال در آینده نزدیک است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار