سوپرجام یا سوپرگاف؟

آی اسپورت چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴

آی اسپورت - بالاخره انتظارها به سر رسید و دادگاه عالی ورزش، حکم نهایی اش در مورد سوپرجام سال ۹۷ را تأیید کرد. بر این اساس، حکم کمیته انضباطی در مورد پیروزی ۳-۰ پرسپولیس در آن مسابقه تأیید شد تا بیش از یک سال تکاپوی مدیران استقلال برای برگرداندن این رأی که با هزینه های هنگفتی نیز همراه بود، بی ثمر باقی بماند. در این مورد چند نکته مهم وجود دارد.
از همان روز اول همه می دانستند که شکایت استقلال در این مورد به جایی نخواهد رسید. خود مدیران باشگاه نسبت به این مهم، واقف تر از هر کس دیگری بودند. واقعیت آن است که استقلال در بازی سوپرجام برابر پرسپولیس حاضر نشد و این فقط یک معنا دارد؛ ۳-۰ شدن بازی به سود رقیب. میزان اطمینان سرخ ها از برتری در این پرونده چنان بود که زیر بار پیشنهاد استقلال برای تقسیم هزینه دادرسی نرفتند و حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل پیشین این باشگاه نیز با ابراز تعجب شدید از پیگیری موضوع در دادگاه عالی ورزش، این پرونده را «تور رایگان سوئیس» نامید. حالا جای شگفتی است که مدیران استقلال همچنان قصد کوتاه آمدن ندارند و با دفاع از رویکردشان در این مورد، حتی حکم دادگاه ورزش را هم ناعادلانه توصیف می کنند. به راستی «مرز» این رفتارهای عوام گرایانه کجاست؟
حتی اگر استقلال در این پرونده پیروز هم می شد، قرار نبود جامی به آبی ها داده شود. در این صورت فقط کاپ سوپرجام پارسال از پرسپولیس پس گرفته می شد و قرار می گذاشتند بازی سال 97 تجدید شود؛ آنچه با توجه به شرایط فعلی فوتبال ایران غیرممکن به نظر می رسید. تازه یادمان باشد که اصل سوپرجام هم یک رقابت فرعی با اهمیت نه چندان بالاست که قطعا ارزش این همه ریخت وپاش و قیل وقال را نداشت. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار