به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت؛ علی لاریجانی دوشنبه، 22 مهرماه در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با دبیرکل مجالس کشورهای اسلامی (puic) دیدار و گفت وگو کرد.
در ابتدای این دیدار دکتر علی لاریجانی گفت: در صورت تشکیل کمیته های مجالس کشورهای اسلامی اتحادیه نتایج ملموسی پیدا خواهد کرد و باید از تمام ظرفیت های این اتحادیه بهره برد، در واقع باید کشورها ساز و کاری در نظر و از ظرفیت های اقتصادی یکدیگر بهره بگیرند.
وی افزود: در صورت قوت پیوندهای اقتصادی کشورهای اسلامی، بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد البته برخی از مشکلات در جهان اسلام به راحتی حل نمی شود چرا که جاهلان اجازه نمی دهند اما باید مسیر تعامل و گفت وگو را ادامه داد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مسئله فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی باید صدای رسای فلسطین باشد چرا که در آشفتگی های جهان اسلام به فلسطین بی توجهی می شود لذا سازمان شما باید در این رابطه حرفی بزند.
وی با بیان اینکه مسئله فلسطین بسیار مهم است، گفت: کشورهای مناسبی برای اجلاس بعد از این اتحادیه در آسیا وجود دارند که مناسب هستند لذا باید به آنها فکر کرد.
در ادامه دبیر کل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اتحادیه که مقر آن در تهران است، گفت: به دنبال فعال کردن کمیسیون ها و کمیته های اتحادیه مجالس اسلامی هستیم تا قبل از مجمع عمومی سال آینده این کمیسیون ها فعال شوند.
وی بیکاری جوانان، حقوق بشر، تروریسم و افراطی گرایی و ... را از جمله عناوین کمیته های این اتحادیه عنوان کرد.

سرخط اخبار