در آخرین روز از سی و هشتمین جلسه شورای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی که در بروکسل –بلژیک- برگزار شد، دکتر مصطفی سالاری - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی - با کسب اکثریت آراء اعضای شورا، به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو هیات رئیسه این اتحادیه انتخاب شد.

به گزارش ایسنا اجلاس جهانی تأمین اجتماعی ۲۰۱۹ در بروکسل – پایتخت بلژیک - که طی روزهای ۲۲ لغایت ۲۶ مهرماه برگزار شد، مهمترین رویداد بین المللی تأمین اجتماعی است و با مشارکت نمایندگان نهادهای ارائه دهنده خدمات بیمه اجتماعی از جمله وزیران، مدیر عاملان و مدیران ارشد از بیش از ۱۵۰ کشور جهان برگزار می شود.
موضوع اصلی مورد بررسی در اجلاس۲۰۱۹ "محافظت از مردم در دنیای درحال تغییر" بود و در جلسات تخصصی که در دوره برگزاری اجلاس تشکیل شد؛ تأثیر تحولات سریع تکنولوژیک، جمعیتی و اقتصادی بر خدمات سازمان های تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
در این اجلاس سی و سومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی(ISSA) ، سی و هشتمین جلسه شورای ایسا و همچنین انتخابات رئیس و اعضای کمیسیون های این نهاد بین المللی برگزار شد.
دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این اجلاس و جلسه تخصصی "پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول" سخنرانی کرد و گفت: روح بشردوستانه حاکم بر قوانین تامین اجتماعی منشا تحولات و دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است.
سالاری همچنین در حاشیه اجلاس جهانی تامین اجتماعی با دکتر بروئر - رئیس اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی - دیدار کرد و به معرفی نظام تامین اجتماعی ایران و خدمات متنوع سازمان تامین اجتماعی پرداخت.
وی همچنین در خصوص گسترش همکاری سازمان تامین اجتماعی ایران با اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی گفت و گو کرد.
به گفته دکتر سالاری با توجه به سابقه طولانی، تنوع خدمات و جمعیت بالای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در ایران امکان همکاری بین المللی و استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها و همچنین معرفی ...

سرخط اخبار