محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (جمعه) در حمایت از تفاهمات اخیر در خلیج فارس در توئیتی نوشت: از تفاهمات اعلامی کویت در خلیج فارس استقبال می کنیم. وی افزود: سیاست دیرینه ایران دیپلماسی، روابط مبتنی بر حسن همجواری و گفت وگوی منطقه ای است. امیدواریم این آشتی به ثبات و توسعه سیاسی و اقتصادی همه ملت های منطقه کمک کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از تفاهمات اعلامی کویت در خلیج فارس، عنوان کرد: امیدواریم این آشتی به ثبات و توسعه سیاسی و اقتصادی ملت های منطقه کمک کند.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (جمعه) در حمایت از تفاهمات اخیر در خلیج فارس در توئیتی نوشت: از تفاهمات اعلامی کویت در خلیج فارس استقبال می کنیم.
وی افزود: سیاست دیرینه ایران دیپلماسی، روابط مبتنی بر حسن همجواری و گفت وگوی منطقه ای است.
رئیس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: امیدواریم این آشتی به ثبات و توسعه سیاسی و اقتصادی همه ملت های منطقه کمک کند.
به گزارش فارس، «احمد الناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت، امروز (جمعه) در بیانیه ای به بحران قطر با چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر پرداخت و گفت: «در راستای ادامه تلاش ها برای آشتی [کشورهای حاشیه] خلیج [فارس] گفت و گوهای مثمرثمر اخیرا صورت گرفت. تمام طرف هایی که در گفت و گوی آشتی مشارکت کردند، پافشاری خود برای ثبات [کشورهای حاشیه] خلیج [فارس] را ابراز داشتند».
وزیر خارجه کویت در بخش پایانی این بیانیه از «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا که به به تازگی به غرب آسیا سفر کرده است، تشکر کرد.
بعد از این بیانیه، وزیر خارجه قطر در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «بیانیه کشور کویت، گامی مهم به سوی حل بحران [کشورهای حاشیه] خلیج [فارس] است».
وزیر خارجه قطر در ادامه همچنین از آمریکا و کویت برای میانجیگری در این مسئله تشکر و قدردانی کرد و گفت: «تأکید می کنیم که اولویت ما مصلحت و امنیت مردم خلیج [فارس] و منطقه بوده و خواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار